Regulamin

/

Przed dokonaniem rezerwacji, prosimy
o zapoznanie się z regulaminem:

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

Przedstawiony regulamin określa warunki rezerwacji apartamentów. Umowa między gościem a właścicielem apartamentu zostaje zawarta w momencie dokonania rezerwacji za pomocą Internetu (przez stronę lub social media).

II REZERWACJA

1. Gość dokonuje rezerwacji drogą internetową przez którą zostaje wysłane potwierdzenie wstępnej rezerwacji (nazwa apartamentu, termin przyjazdu, cena) wraz z danymi do przelewu oraz tytułem rezerwacji. Wstępna rezerwacja trwa do 3 dni  – w tym czasie na konto właściciela musi wpłynąć ustalony wcześniej zadatek. Z powodu dużego popytu, prosimy o szacunek do nas i innych gości, czyli rozsądne dokonywanie rezerwacji, w momencie zdecydowania co do przyjazdu.

2. Rezerwację gwarantuje wpłacony zadatek.

3. W przypadku braku wpłaty zadatku w wyznaczonym terminie, wstępna rezerwacja ulega anulowaniu, a właściciele mogą odmówić zakwaterowania danej osoby w przyszłości. Dlatego prosimy o niedokonywanie rezerwacji, jeżeli przyjazd do apartamentu jest w fazie rozważań (oczekiwanie na dostanie urlopu, rozważanie innych lokalizacji itp.).

4. Po zaksięgowaniu zadatku na koncie lub wysłaniu potwierdzenia wpłaty (oryginalnie wygenerowanego dokumentu z banku w formacie PDF) gość otrzymuje potwierdzenie wpłaty oraz dodatkowe informacje dotyczące przyjazdu drogą internetową. Prosimy o podawanie numeru telefonu, co usprawni komunikację w dniu przyjazdu.

UWAGA !

W związku ze zmianą przepisów; nie można wystawić faktury VAT na firmę do paragonu, jeżeli zadatek był wpłacany z konta prywatnego. Dlatego prosimy podczas dokonywania rezerwacji poinformować o chęci otrzymania faktury. Po wydrukowaniu paragonu, wystawienie faktury na firmę nie będzie możliwe. Wpłacając zadatek z konta firmowego również prosimy o zaznaczenie, że faktura będzie potrzebna. Dziękujemy.

5. Pozostałą kwotę należności klient musi wpłacić; kilka dni przed przyjazdem (przelew) lub uiścić gotówką, czy też przelewem natychmiastowym w dniu przyjazdu. Niestety nie obsługujemy kart płatniczych.

III. WARUNKI UMOWY NAJMU

1. W cenę wynajmu wliczone są: opłaty za media (prąd, gaz, woda, ogrzewanie, opłata klimatyczna) oraz sprzątanie końcowe. Nie zajmujemy się obsługą apartamentów, przykładowo; rozpalanie w kominku, wyrzucanie śmieci podczas pobytu, donoszenie akcesoriów jak np. papier toaletowy, worki na śmieci itp. Natomiast w razie usterek, czy problemów wynikających z użytkowania apartamentu, jesteśmy do dyspozycji gości pod numerem alarmowym. Nie oferujemy transportu, a także nie spełniamy życzeń specjalnych, jak np: zapalanie świec, nalewanie wody do jacuzzi przed przyjazdem. Jedyną możliwą formą wcześniejszego przygotowania apartamentu jest jego przystrojenie kwiatami lub/i balonami.

Dodatkowo płatne:

śniadania przywozi Catering. Goście dokonują zamówienia na miejscu dzień przed chęcią otrzymania posiłku (w apartamencie znajduje się instrukcja). Na śniadanie dla 2 osób składają się: wędliny, sery, kabanosy, pasztet, warzywa, owoce, miód, dżem, masło, nutella, jogurt, chleb, bułki, croissant, jajka, sałatki, pasta jajeczna itp. Ww składniki są używane zamiennie. W każdy dzień coś innego. Wynegocjowana cena (tylko dla naszych gości) to: 40 zł. (2 osoby). *Śniadania gratis przysługują osobom rezerwującym apartament na okres Sylwestrowy.

dekoracja ze świeżych kwiatów, składająca się z aranżacji kwiatowej, zawierającej bukiet do wręczenia oraz zdobienia z płatków i główek róż. Głównie skupiamy się na sypialni i pokoju kąpielowym. Każda dekoracja jest unikalna i wyjątkowa, idealna na zaręczyny lub rocznice. Kolor kwiatów jest dostosowany do aranżacji, kolorystyki apartamentu oraz dostępności. Jeżeli jednak zdarzy się, że dana osoba bardzo nie lubi jakiegoś koloru, to prosimy o informację. Dekoracja może być stworzona na przyjazd (sugerujemy tę opcję, gdyż wygląda o niebo lepiej – bez personalnych akcesoriów gości, niepościelonego łóżka itp.) lub podczas nieobecności osób w apartamencie. Jest możliwość zamówienia powiększonej dekoracji + 100 zł. wtedy bukiet jest większy – ulokowany w specjalnym boxie. Na przygotowanie potrzebujemy ok. 2h.  Dopełnieniem całości jest wino Martini. Decyzję o chęci dekoracji prosimy podjąć wraz z rezerwacją apartamentu. Należy wspomnieć, czy ma być zrobiona na przyjazd, czy podczas pobytu. Uwaga: kwiaty kupujemy za tę samą kwotę, natomiast ich ilość jest uzależniona od sezonu. W okresie zimowym, w walentynki, na Dzień Kobiet itp. jest ich mniej, niż np. w sezonie letnim. Sugerowana kwota w okresie listopad – kwiecień to 350/400 zł. W pozostałych miesiącach może to być 300 zł. Kwota za dekorację jest płatna przelewem na konto, wraz z zadatkiem za wynajem apartamentu! Nie ma możliwości domówienia dekoracji kwiatowej w późniejszym terminie. Sztuczne kwiaty są stałym elementem wyposażenia apartamentów, nie płatnej dekoracji. Prosimy ich nie zabierać 🙂

dekoracja balonowa  – od niedawna jest możliwość, oprócz dekoracji kwiatowej, przygotowania dekoracji z balonów. Podjęliśmy współpracę z firmą zewnętrzną, która umożliwia tę opcję. Kwota przeznaczona na dekorację – dowolna. Można ustalić kolorystykę, wygląd, kształty, napisy. Zapraszamy na nasz instagram: apartamenty_zakopane. Na profilu można obejrzeć przykładowe dekoracje. Uwaga: zamawiając dekorację poniżej 300 zł., usługa dekoratorska nie jest w cenie. Jej koszt to 30 – 40 zł. W przypadku bardzo kosztownych dekoracji (powyżej 2 tys. złotych) istnieje możliwość zamówienia tortu, przekąsek, wyboru alkoholu itp.

drewno do kominka – (apartamenty w Kościelisku). Kilkukrotny wzrost cen drewna zmusił nas do wprowadzenia dodatkowej opłaty. Drewno można zamówić (opcjonalnie) do apartamentu za cenę 40 zł. (jeden stojak: duże drewno, małe drewno i tekturka). Chęć otrzymania drewna trzeba zgłosić w procesie rezerwacji. Niestety nie ma możliwości domówienia go podczas pobytu. Jest możliwość przywiezienia ze sobą drewna lub kupienia go na stacjach benzynowych albo w sklepie Lewiatan w Kościelisku (koło Kościoła). 

masaż dla jednej osoby lub w parze –  istnienie możliwość zamówienia masażu do apartamentu dla jednej osoby lub dla dwóch osób. Panie masażyski dysponują łóżkami przenośnymi. Można zamówić jedną z trzech opcji: masaż gorącymi kamieniami (150 zł./60 minut), masaż relaksacyjny z aromaterapią (150 zł./60 minut), masaż pleców i barków łączony z bańką chińską (120 zł./ 40 minut) oraz odmładzający masaż twarzy, szyi i dekoltu wraz z peelingiem/olejkiem/maską odżywczą (120 zł./ 40 minut).  Uwaga: Panie masażystki nie masują miejsc intymnych i nie świadczą usług erotycznych.

parking – w przypadku pobytu w centrum Zakopanego nie zapewniamy parkingu, ale jest kilka możliwości postoju samochodu w pobliżu. Przy ulicy jest parking z parkometrami (w weekendy za darmo). 100 m – 200 m dalej przy ul. Zamoyskiego można postawić samochód na placach parkingowych za kwotę: 20 – 25 zł./doba. Na jednym z nich jest monitoring. Nie są strzeżone. Niestety nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca.

2. Odbiór kluczy – przyjazd powinien nastąpić w godzinach ustalonych telefonicznie lub internetowo. Nie przekazujemy kluczy osobom postronnym.

Apartamenty w centrum Zakopanego: od 14:00 do 21:00.

Apartamenty w Kościelisku: od 16:00 do 21:00.

Nie ma możliwości późniejszego zakwaterowania (dodatkowa zapłata, odbiór kluczy w innym miejscu itp.).

3. Doba pobytowa rozpoczyna się:

Apartamenty w centrum Zakopanego: od godziny 14:00 w dniu przyjazdu i kończy się o godzinie 11:00 w dniu wyjazdu.

Apartamenty w Kościelisku: od godziny 16:00 w dniu przyjazdu i kończy się o godzinie 13:00 w dniu wyjazdu.

4. W przypadku braku możliwości dotarcia na umówioną wcześniej godzinę, gość zobowiązany jest do powiadomienia telefonicznie osoby odpowiedzialnej za rezerwację.

5. Gość zobowiązany jest do zapłaty kwoty z potwierdzenia rezerwacji pobytu, nawet jeśli przyjazd lub pobyt ulegnie opóźnieniu lub skróceniu (trudności komunikacyjne, powody osobiste).

6. Gość ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić o wszelkich zdarzeniach, które mogą narazić właściciela lokalu na szkodę. Prosimy również o informację (od razu), jeżeli zauważą Państwo jakiekolwiek uszkodzenie w apartamencie, które wyniknęło z nieodpowiedniego użytkowania przez poprzednich gości, a zostało niezauważone przez obsługę.

7. Gość może korzystać z lokalu jedynie w celach mieszkaniowych i nie może go oddać w dalszy podnajem. Nie może również wprowadzać osób z zewnątrz, w celu urządzenia tzw. „posiadówki”. Apartamenty, chociaż mogłyby pomieścić dużą liczbę osób, to nie bez powodu są wynajmowane wyłącznie dla dwóch.

8. Gość odpowiada za wszelkie szkody jakie wyrządzi w wyposażeniu lokalu i w samym lokalu. Klient zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić właściciela lokalu o wszelkich szkodach. Jest również odpowiedzialny za klucze do apartamentu oraz pilota do garażu (jeśli jest), a w razie zagubienia – zobowiązany jest do pokrycia kosztów najpóźniej w dniu wyjazdu.

9. W obiekcie obowiązuje zachowanie ciszy nocnej od godziny 22:00 do godziny 7:00 dnia następnego.

IV. OBOWIĄZKI KLIENTA

1. W apartamencie nie może przebywać większa liczba osób, niż zgłoszona w procesie rezerwacji. Apartamenty są 2 – osobowe i ilość osób mogących być w nich zakwaterowana nie może przekraczać tej liczby (dotyczy to również dzieci), chyba że właściciele wyrażą zgodę na pobyt dziecka. Ta kwestia musi zostać uzgodniona przed dokonaniem wstępnej rezerwacji. Jeżeli gość nie uszanuje tej zasady, właściciele mogą odmówić zakwaterowania do apartamentu oraz (jeżeli gość potajemnie wprowadzi dodatkową osobę) właściciel ma prawo wykwaterować klienta w połowie pobytu, bez zwrotu dokonanej należności za cały pobyt.

Ważne: chcąc zapewnić komfort wypoczynku, a także utrzymać wyjątkowość miejsca, prosimy o wybranie naszych apartamentów planując przyjechać w dwie osoby. Jeżeli wolą Państwo wyjazd w kilka par, sugerujemy wybór innych obiektów, a do nas wybrać się w celu odpoczynku i celebrowania chwili z drugą połówką. Jeżeli jednak bardzo chcą Pastwo do nas trafić; przyjechać w maksymalnie dwie pary, to pobyt jest możliwy w apartamentach; Domek z Bali oraz Szarotka Górska. Apartamenty są usytuowane tak, że chęć spędzenia wspólnie czasu, nie będzie przeszkadzała innym Gościom. Dziękujemy za wyrozumiałość.

2. Gość zobowiązany jest o zachowanie zasad dobrego sąsiedztwa i utrzymywanie apartamentu w stanie zastanym.

3. W apartamentach obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Palenie w środku w apartamentach jest karane grzywną w wysokości: 300 zł. Nieuszanowanie tej zasady wiąże się z brakiem możliwości korzystania z naszych usług w przyszłości.

V. ZMIANY W REZERWACJI

1. Przedłużanie pobytu – termin pobytu w danym apartamencie można przedłużyć (o ile jest wolny), należy jednak powiadomić o tym fakcie internetowo bądź telefonicznie.

2. W przypadku odwołania rezerwacji:

  1. na co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia pobytu; zadatek zostaje „zamrożony”, a gość może go wykorzystać w innym wskazanym terminie, do pół roku czasu (6 miesięcy od pierwszego dnia pobytu). Przy zmianie wyznaczonego czasu pobytu, apartament pozostaje taki sam, jak również długość pobytu nie może zostać skrócona
  2. na co najmniej 13 dni przed terminem rozpoczęcia pobytu, zadatek nie ulega zwrotowi, a goście nie mają możliwości przełożenia terminu pobytu. Bardzo nam przykro, ale ta zasada dotyczy również osób, które z przyczyn osobistych (nagłych sytuacji życiowych) nie są w stanie dojechać (pobyty w szpitalu, pogrzeby, trudności komunikacyjne itp.)

3. Zmiana terminu pobytu:

  • przywilej zmiany terminu pobytu jest jednorazowy,
  • zmiana terminu przyjazdu pozbawia możliwości późniejszego „zamrożenia” zadatku.

VI. PRZENIESIENIE PRAW I OBOWIĄZKÓW GOŚCIA NA INNĄ OSOBĘ

1. W każdej chwili gość może przenieść na inną osobę wszystkie przysługujące mu z tytułu rezerwacji uprawnienia, jeżeli jednocześnie osoba ta przejmuje wszystkie wynikające z tej rezerwacji obowiązki. W tej sytuacji należy powiadomić właściciela o zmianie rezerwującego.

VII. ZWIERZĘTA 

Z bólem serca, ale nie przyjmujemy zwierząt. Dodatkowo; jeżeli gość nie uszanuje tego punktu regulaminu, właściciel ma prawo odmówić zakwaterowania bez zwrotu zadatku lub jeżeli gość potajemnie wprowadzi zwierzątko, właściciel ma prawo wykwaterować klienta w połowie pobytu, bez zwrotu dokonanej należności za cały pobyt.

VIII. WYSTĄPIENIE SIŁ WYŻSZYCH

W przypadku wystąpienia niemożliwych do przewidzenia okoliczności, których skutków nie można natychmiast zlikwidować zwyczajowymi środkami, właściciel rezerwuje sobie prawo zaproponowania klientowi apartamentu lub obiektu zastępczego podobnego do pierwotnie zarezerwowanego. Właściciel ma również prawo, w przypadku wystąpienia zjawisk mających charakter siły wyższej anulować umowę. Dotyczy to również przypadków, w których bezpieczeństwo osobiste gościa lub jego majątku, z powodów niezależnych od właściciela, nie będzie mogło być zagwarantowane. Kwoty wpłacone przez gościa podlegają natychmiastowemu zwrotowi z potraceniem kwot należnych za usługi już wyświadczone.